Są takie książki, które mądre kobiety poważnie myślące o swojej przyszłości zawodowej powinny przeczytać. Nawet jeśli kariera nie jest w centrum ich zainteresowania, bo bardziej pociąga je życie rodzinne. Po prostu są rzeczy, o jakich rozsądnym i lubiącym być niezależnymi paniom wiedzieć należy. Dzisiaj prezentujemy kilka z takich pozycji.
Dziewczyna do wszystkiego
Jak unikać typowo kobiecych błędów na drodze do osiągnięcia sukcesu
Autor: Anette C. Anton – doktor germanistyki, od ponad 20 lat działa zawodowo w branży wydawniczej, jest też doświadczonym menedżerem. Dotychczas na rynku ukazały się następujące książki jej autorstwa: „Das Handtaschenbuch” (Książka do torebki) i „Was die Welt nicht braucht” (Czego nie potrzebuje świat)
O książce: Dlaczego kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni? I dlaczego w zarządach największych korporacji wciąż jest ich o wiele mniej niż mężczyzn? Zdaniem autorki przede wszystkim dlatego, że kobiety zbyt często zachowują się raczej jak małe dziewczynki niż wytrawni gracze biznesowi. Annette Anton w humorystyczny sposób rozprawia się z wieloma stereotypami dotyczącymi ról i zachowań uznawanych w pracy za typowo męskie lub kobiece oraz daje wskazówki, jak sobie radzić w zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu. Wskazuje również na typowo kobiece błędy, które negatywnie wpływają na rozwój ich kariery. Lektura obowiązkowa dla wszystkich kobiet aktywnych zawodowo!
Niegrzeczne dziewczynki robią karierę
Wskazówki dla kobiet, które chcą świadomie i skutecznie stosować zasady autopromocji
Autor: Dr Barbara Schneider – od dwudziestu lat pomaga kobietom i mężczyznom w rozwoju ich karier zawodowych, oferując szkolenia, seminaria oraz wykłady. Z wykształcenia handlowiec, przez lata zbierała własne doświadczenia w zarządzaniu ludźmi.
O książce: Kobiety w biznesie powinny przejąć pewne zachowania od mężczyzn – traktować konkurencję w pracy jak sport, dbać o budowanie sieci kontaktów i świadomie stosować zasady autopromocji. Żeby odnieść sukces na płaszczyźnie zawodowej, nie wystarczy pełne zaangażowanie. Niezbędna jest wiedza, jak się sprzedać…
Kobiety, które poznają i zrozumieją twarde reguły gry obowiązujące w biznesie i w męskim świecie, mają większe szanse na sukces zawodowy. Na początku muszą jednak zmierzyć się z dwoma pytaniami: „Co potrafię?” i „Co chcę osiągnąć?”.
Znakomitym uzupełnieniem książki są spostrzeżenia kobiet, które odniosły sukces w biznesie, polityce lub świecie mediów.
Zasada nenufaru
Niszcząca moc żądzy posiadania. Menedżerowie i podwójna moralność. Jak chciwość sytych rujnuje świat
Autor: Daniel Goeudevert – uchodził wśród menedżerów za dziwaka. Z wykształcenia literaturoznawca, mieszkał 25 lat w Niemczech, gdzie zrobił niezwykłą karierę. Był prezesem niemieckich zarządów takich firm, jak Citroën, Renault i Ford, oraz członkiem zarządu koncernu VW. Po wycofaniu się z managementu został wiceprezesem Międzynarodowego Zielonego Krzyża – do współpracy zaprosił go sam Michaił Gorbaczow – i doradcą dyrektora generalnego UNESCO. Jego książki stały się w Niemczech bestsellerami.
O książce: Masowe zwolnienia, skandale korupcyjne, kryzysy finansowe i coraz większa przepaść między biednymi i bogatymi mocno nadwerężyły zaufanie do osób zawiadujących gospodarką. Daniel Goeudevert, który przez wiele lat był wysoko postawionym menedżerem w przemyśle motoryzacyjnym, zagląda za błyszczące fasady, by przyjrzeć się światu biznesu. Demaskuje przy tym nasze wyobrażenie o czysto racjonalnej ekonomii i uświadamia nam, że jest to niebezpieczna iluzja. Pokazuje, że jeśli wszechwładna gospodarka nadal będzie się tak panoszyć, pozbawi nas podstaw życia. Stawką jest jeden z naszych najważniejszych zasobów – zaufanie…
Zarówno lilie wodne, jak i wielu menedżerów to „osobniki bardzo ekspansywne”. Ponieważ chłoną z podłoża ogromne ilości substancji odżywczych, wykazują skłonność do niszczenia własnej przestrzeni życiowej…
Frustracja – zawodowy zabójca
Męczy Cię praca? Nie zmieniaj jej, zmień siebie!
Autorzy:
Dr Volker Kitz – studiował prawo i psychologię, następnie zbierał doświadczenia w różnych zawodach, m.in. jako lobbysta, naukowiec, dziennikarz telewizyjny, autor scenariuszy i muzyk. Obecnie pracuje jako adwokat w Kolonii.
M. Tusch – rocznik 1976, studiował psychologię i andragogikę. prowadzi praktykę psychologiczną i ośrodek szkoleniowy w Kolonii.
O książce: Volker Kitz i Manuel Tusch udowadniają, że wszystkie miejsca pracy są w zasadzie identyczne, a przyczyną frustracji jesteśmy my sami. Obaj trenerzy demaskują najpopularniejsze powody frustracji w pracy i prezentują zaskakująco skuteczną metodę, za pomocą której możesz zmienić irytującą Cię codzienność zawodową.
Gwarantujemy, że książka nie ogranicza się do płytkich sformułowań w rodzaju: „Myśl pozytywnie!”.
Tagi: kariera książka